Sul on 0 toodet ostukorvis

Ostukorvis pole tooteid.

Vahesumma: 0,00 €
Määra tõusev suund
lehekülje kohta
Lehekülg:
  1. 1
  2. 2

Oluline on mööbli õlitamine. Õlid lasevad puidul vabalt hingata, samas kaitstes seda piisavalt UV kiirte, niiskuse, mädaniku, sinetuse ja teiste võimalike ohtude eest. Õli jätab puidule satiinmati ja läbikumava tooni, mis on niiskuskindel ja mustust tõrjuv.

Vana ja tuhmunud täispuidust mööbliese võib ka kodustes tingimustes väikese iluravi abil saada uue ja värske väljanägemise.

Loe rohkem...
Postitaja: Priit Plaado

KUIDAS VALIDA ANTIIKMÖÖBLIT?

esmaspäev, 10. oktoober 2016 15:43.32 Europe/Tallinn

1

Tee endale selgeks, millist antiikmööblit soovid - endale antiikmööblit valides tuleks läbi mõelda, kas otsite tõeliselt vana ja väga väärtuslikku antiiki või sobib ka natukene uuem kuid siiski ilus ja korralik täispuidust mööbel, mis reeglina on ka veidi soodsam aga sellegipoolest korralik ja hea kvaliteediga mööbel mis võib veel kaua kesta. 

Loe rohkem...
Postitaja: Priit Plaado

Vana Itaalia mööbel

teisipäev, 5. juuli 2016 14:37.32 Europe/Tallinn

Vana – Rooma mööbel.

Rooma Vabariik, millest hiljem kujunes Rooma Impeerium, on sünnikodu meie kaasaegsele tsivilisatsioonile. Enamik tänaseid õigussüsteeme põhinevad Rooma õigusele. Rooma kunst, skulptuur ja kirjandus on olnud ning mõjutanud meid tänaseni. Enamike Euroopa keelte aluseks on ladina keel.

Loe rohkem...
Postitaja: Priit Plaado

Kaasaegne mööbel (Retro)

esmaspäev, 13. juuni 2016 22:10.22 Europe/Tallinn

Pop Kunst (50-60s)

Selged ja sisutihedad vormid. Uus sõjajärgne arhitektuur nõudis uut esteetilisust  Hõlmab 50 st. – 70 eni  valmistatud mööblit või selle jäljendusi.

Vormid,  läikiv plastik,  värvilahendused toetavad (samastuvad)  mööbli visuaalse tervikuga. Sündinud uus esteetika – pop art.  Mööbli mudelid nagu skulptuurid. Traditsioonilised konstruktsioonid koos uute materjalidega.  Esemete , objektide ootamatu vorme, segatud ühte ruumi. Elavdas ja mitmekesistas interjööri. Mööbel on väga tehnoloogiline, mitte elitaarne  ja  üldsusele kättesaadav.

Loe rohkem...
Postitaja: Priit Plaado

COUNTRY ( style) – TALUPOJAMÖÖBEL

esmaspäev, 30. mai 2016 13:30.07 Europe/Tallinn

Country mööbel kehastab objektiivselt maailma. Maaelu taludes, maamajades. Käepäraste materjalide  käsitlemise oskust eelnevatel sajanditel.

Country stiil erineb riigiti ja etnilise kuuluvusejärgi. Oma erinevas materjalikasutuses, mustrites, värvilahendustes ja otstarbes.

SKANDINAAVIA mööbel on  värvimata või valge. Valmistatud kuuse v. männipuust. Käsitsi maalitud dekoratiivsed elemendid, mis kajastasid elu ja uskumusi. Kangad ruudu või  triibulised.Värvid on puhtad – säravad ja pastelsed. 

Loe rohkem...
Postitaja: Priit Plaado

MÖÖBLITÖÖSTUS STANDARD

reede, 27. mai 2016 15:03.24 Europe/Tallinn

Sõjajärgsete aastate Tallinna majanduselus oli tähtis osa artellidel, millest pärast mitmekordseid liitumisi kujunes välja enamik Tallinna suuremaid ettevõtteid. 1944 aastal alustas tegevust puidutööstuse artell Standart. Algul töötas ettevõttes vaid seitse töölist. Ajajooksul ühinesid sellega paljud teised artellid. Kuna tootmine oli laiali 12 kohas, takistas see arengut ning vaja oli korralikke tootmisruume.Loe rohkem...
Postitaja: Priit Plaado
Rahvusromantism kitsam tähendus on 19. sajandi teisel poolel ja 20 saj. alguses eriti Põhja- ja Ida- Euroopas levinud kunstistiil. Stiili esiletõus on seotud rahvuslikkuse eneseteadvuse tärkamisega. Rahvusromantism üritas vastanduda nö vanadele Euroopa rahvustele otsides rahvaluulest, -kunstist ja –pärimustest ainet päris „ oma „ rahvuslikku kunstistiili väljatöötamiseks Rahvusromantism eesti ja soome kunstis on tihedalt seotud tollal populaarse ekspressionistliku stiiliga.Loe rohkem...
Postitaja: Priit Plaado

A. M. LUTHERI MEHHAANILISE PUIDUTÖÖSTUSE AKTSIASELTS

kolmapäev, 18. mai 2016 11:16.27 Europe/Tallinn

Lutheri vabrik kasvas välja Lutheri perekonnas põlvest põlve edasi läinud kaubandusettevõttest, mille asutas Georg Christian Luther (1717 – 1800 ),  tegutses Tallinnas juba 1742. aastast alates. Ettevõtte vahendatud kaupadele linale ja soolale lisandusid hiljem puidutooted ja ehitusmaterjalid. Eriti edukas oli Soomest toodud katusesindlite müük.

Loe rohkem...
Postitaja: Priit Plaado

Eesti talumööbel

esmaspäev, 16. mai 2016 13:19.38 Europe/Tallinn

Kuni 19 sajandi lõpuni olid rehetoas ja köögis valdavalt pikad pingid. Valmistatud poolekslõhestatud palgist. Millele oli jalgadeks paigutatud neli pulka.
Järid, taburetid paksu lauakese sisse tapitud kolme jalaga pingikesed.

Söögilauad olid (gooti stiilis) ristipaigutatud jalgade ja pealt äravõetava plaadiga

Loe rohkem...
Postitaja: Priit Plaado

Antiikmööbel läheb hinda

kolmapäev, 11. mai 2016 16:40.17 Europe/Tallinn

Kuidas teha kodu sisustamisest investeering mitte kulu?

Kui möödunud kümnendi keskel ostetud euromööbel moest läheb, ei osta paljud eestlased enam tuppa uut euromööblit ega jää ootama selle moestminekut. Selle asemel seavad nad sammud antiigiärisse.

Eelmise kümnendi esimesel poolel tassisid meie vaarisade kätetööd Eestist võileivahinnaga välja põhjanaabrid, nüüd aga on antiigiäri parim klient eestlane. Ta on muutunud maitsekamaks - biidermeierile eelistab tüüpiline antiigisõber vana talukappi või kummutit.

Loe rohkem...
Postitaja: Priit Plaado
Määra tõusev suund
lehekülje kohta
Lehekülg:
  1. 1
  2. 2